ECS-250-8-36CKM-TR
ECS-250-8-36CKM-TR
Part NumberECS-250-8-36CKM-TR
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case4-SMD, No Lead
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
ECS-250-8-36CKM-TR - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerECS Inc.
SeriesECX-2236
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)