ECS-245.7-10-36Q-ES-TR
ECS-245.7-10-36Q-ES-TR
Part NumberECS-245.7-10-36Q-ES-TR
Datasheet
Package / Case4-SMD, No Lead
Detailed Description
ECS-245.7-10-36Q-ES-TR - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package3000
ManufacturerECS Inc.
SeriesECX-2236Q
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
RatingsAEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)