ECS-200-20-23A-TR
ECS-200-20-23A-TR
Part NumberECS-200-20-23A-TR
Datasheet
Package / Case2-SMD, No Lead
Detailed Description
ECS-200-20-23A-TR - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerECS Inc.
SeriesECX-64A
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead
Size / Dimension0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max)0.043" (1.10mm)
ECS-200-20-23A-TR - Related Products
More >>
ECS-200-20-23A-TR ECS Inc., 20MHz ±30ppm Crystal 20pF 30 Ohms 2-SMD, No Lead, ECX-64A View