ECS-192-8-33-JGN-TR
ECS-192-8-33-JGN-TR
Part Number ECS-192-8-33-JGN-TR
Description CRYSTAL 19.2MHZ 8PF SMD
Package / Case 4-SMD, No Lead
Unit Price Request a Quote
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 19.2MHz ±20ppm Crystal 8pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Payment Methods
Delivery Services
ECS-192-8-33-JGN-TR - Product Attributes
Categories
Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet ECX-32 Series Datasheet
Standard Package 1000
Manufacturer ECS Inc.
Series ECX-32
Packaging Tape & Reel (TR)
Part Status Active
Type MHz Crystal
Frequency 19.2MHz
Frequency Stability ±30ppm
Frequency Tolerance ±20ppm
Load Capacitance 8pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)