ECS-192-12-36-AGN-TR
ECS-192-12-36-AGN-TR
Part NumberECS-192-12-36-AGN-TR
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case4-SMD, No Lead
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
ECS-192-12-36-AGN-TR - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerECS Inc.
SeriesECX-2236
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency19.2MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±25ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)