ECS-163.84-10-33-AGM-TR
ECS-163.84-10-33-AGM-TR
Part NumberECS-163.84-10-33-AGM-TR
Detailed Description
ECS-163.84-10-33-AGM-TR - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerECS Inc.
SeriesECX-32
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency16.384MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±25ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)