ECS-147.4-10-33-AGL-TR
ECS-147.4-10-33-AGL-TR
Part Number ECS-147.4-10-33-AGL-TR
Description CRYSTAL 14.7456MHZ 10PF SMD
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 14.7456MHz ±25ppm Crystal 10pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Payment Methods
Delivery Services
ECS-147.4-10-33-AGL-TR - Product Attributes
Categories
Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet ECX-32 Series Datasheet
Standard Package 1000
Manufacturer ECS Inc.
Series ECX-32
Packaging Tape & Reel (TR)
Part Status Active
Type MHz Crystal
Frequency 14.7456MHz
Frequency Stability ±30ppm
Frequency Tolerance ±25ppm
Load Capacitance 10pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)