ECS-120-18-23A-JGN-TR
ECS-120-18-23A-JGN-TR
Part NumberECS-120-18-23A-JGN-TR
Datasheet
Package / Case2-SMD, No Lead
Detailed Description
ECS-120-18-23A-JGN-TR - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerECS Inc.
SeriesECX-64A
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead
Size / Dimension0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max)0.043" (1.10mm)
ECS-120-18-23A-JGN-TR - Related Products
More >>
ECS-120-18-23A-JGN-TR ECS Inc., 12MHz ±20ppm Crystal 18pF 80 Ohms 2-SMD, No Lead, ECX-64A View