ECS-120-12-36Q-CWY-TR
ECS-120-12-36Q-CWY-TR
Part NumberECS-120-12-36Q-CWY-TR
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case4-SMD, No Lead
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
ECS-120-12-36Q-CWY-TR - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerECS Inc.
SeriesECX-2236Q
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)150 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
RatingsAEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)