ECS-120-12-33Q-JEN-TR
ECS-120-12-33Q-JEN-TR
Part NumberECS-120-12-33Q-JEN-TR
Detailed Description
ECS-120-12-33Q-JEN-TR - Product Attributes
ManufacturerECS Inc.
SeriesECX-33Q
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
RatingsAEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)