ECS-1142.85-18-33-JTN-TR
ECS-1142.85-18-33-JTN-TR
Part NumberECS-1142.85-18-33-JTN-TR
Datasheet
Package / Case4-SMD, No Lead
Detailed Description
ECS-1142.85-18-33-JTN-TR - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerECS Inc.
SeriesECX-32
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency114.285MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)