ECS-.327-12.5-34QCN-TR
ECS-.327-12.5-34QCN-TR
Part NumberECS-.327-12.5-34QCN-TR
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case2-SMD, No Lead
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
ECS-.327-12.5-34QCN-TR - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerECS Inc.
SeriesECX-34Q
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance)70 kOhms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
RatingsAEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)
ECS-.327-12.5-34QCN-TR - Related Products
More >>
ECS-.327-12.5-34QCN-TR ECS Inc., 32.768kHz ±10ppm Crystal 12.5pF 70 kOhms 2-SMD, No Lead, ECX-34Q View