DMA961010R
DMA961010R
Part NumberDMA961010R
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseSOT-665
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
DMA961010R - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays, Pre-Biased
Datasheet
Standard Package8000
ManufacturerPanasonic Electronic Components
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Transistor Type2 PNP - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max)100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)50V
Resistor - Base (R1)10kOhms
Resistor - Emitter Base (R2)10kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce35 @ 5mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic250mV @ 500µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max)500nA
Frequency - Transition-
Power - Max125mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-665
Supplier Device PackageSSMini5-F4-B
Base Part NumberDMA96101
DMA961010R - Related Products
More >>
RN2902,LF(CT Toshiba Semiconductor and Storage, Pre-Biased Bipolar Transistor (BJT) 2 PNP - Pre-Biased (Dual) 50V 100mA 200MHz 200mW Surface Mount US6, View