DEHR33D331KN3A
DEHR33D331KN3A
Part NumberDEHR33D331KN3A
Detailed Description
DEHR33D331KN3A - Product Attributes
Categories Capacitors / Ceramic Capacitors
Datasheet
Standard Package900
ManufacturerMurata Electronics North America
SeriesDEH
PackagingTape & Box (TB)
Part StatusLast Time Buy
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientR
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)