DEHR33D102KA3B
DEHR33D102KA3B
Part NumberDEHR33D102KA3B
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseRadial, Disc
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
DEHR33D102KA3B - Product Attributes
Categories Capacitors / Ceramic Capacitors
Datasheet
Standard Package200
ManufacturerMurata Electronics North America
SeriesDEH
PackagingBulk
Part StatusLast Time Buy
Capacitance1000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientR
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
FeaturesHigh Voltage, Low Dissipation Factor
Ratings-
ApplicationsGeneral Purpose
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.472" Dia (12.00mm)
Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)