CPPT4-LT56P
CPPT4-LT56P
Part NumberCPPT4-LT56P
Detailed Description
CPPT4-LT56P - Product Attributes
Available Frequency Range1MHz ~ 100MHz
FunctionStandby
OutputTTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Frequency Stability (Total)-
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)25mA
Size / Dimension0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height - Seated (Max)0.220" (5.60mm)
Current - Supply (Disable) (Max)50mA