CPPLC4-HT56P
CPPLC4-HT56P
Part NumberCPPLC4-HT56P
Detailed Description
CPPLC4-HT56P - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Programmable Oscillators
Datasheet
Standard Package40
ManufacturerCardinal Components Inc.
SeriesFIPO™ CPPL
Available Frequency Range1MHz ~ 133MHz
FunctionStandby
OutputCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Frequency Stability (Total)-
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)45mA
Size / Dimension0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height - Seated (Max)0.220" (5.60mm)