CLF1G0035-100,112
CLF1G0035-100,112
Part NumberCLF1G0035-100,112
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseSOT467C
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CLF1G0035-100,112 - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Transistors - FETs, MOSFETs - RF
Datasheet
Standard Package20
ManufacturerAmpleon USA Inc.
Series-
PackagingTray
Part StatusActive
Transistor TypeHEMT
Frequency3GHz
Gain12dB
Voltage - Test50V
Current Rating (Amps)-
Noise Figure-
Current - Test330mA
Power - Output100W
Voltage - Rated150V