CDRH2D14NP-4R7NC
CDRH2D14NP-4R7NC
Part Number CDRH2D14NP-4R7NC
Description FIXED IND 4.7UH 1A 169 MOHM SMD
Package / Case Nonstandard
Unit Price Request a Quote
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 4.7µH Shielded Inductor 1A 169mOhm Max Nonstandard
Payment Methods
Delivery Services
CDRH2D14NP-4R7NC - Product Attributes
Categories
Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet CDRH2D14
Standard Package 1000
Manufacturer Sumida America Components Inc.
Series CDRH2D14
Packaging Tape & Reel (TR)
Part Status Active
Type -
Material - Core Ferrite
Inductance 4.7µH
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1A
Current - Saturation 1A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 169mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test 100kHz
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)