CDRH125/LDNP-470MC
CDRH125/LDNP-470MC
Part NumberCDRH125/LDNP-470MC
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CDRH125/LDNP-470MC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package500
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH125/LD
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Type-
Material - Core-
Inductance47µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)2.3A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)95mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-
Inductance Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)