CAY16-222J4LF
CAY16-222J4LF
Part NumberCAY16-222J4LF
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CAY16-222J4LF - Product Attributes
Categories Resistors / Resistor Networks, Arrays
Datasheet
Standard Package5000
ManufacturerBourns Inc.
SeriesCAY16
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Resistor Matching Ratio-
Resistor-Ratio-Drift-
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)