CAY16-220J2LF
CAY16-220J2LF
Part NumberCAY16-220J2LF
Datasheet
Package / Case0606, Convex
Detailed Description
CAY16-220J2LF - Product Attributes
Categories Resistors / Resistor Networks, Arrays
Datasheet
Standard Package5000
ManufacturerBourns Inc.
SeriesCAY16
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)22
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Resistor Matching Ratio-
Resistor-Ratio-Drift-
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0606, Convex
Supplier Device Package0606
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)