BZX884-C7V5,315
BZX884-C7V5,315
Part NumberBZX884-C7V5,315
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseSOD-882
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
BZX884-C7V5,315 - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Diodes - Zener - Single
Datasheet
Standard Package10000
ManufacturerNexperia USA Inc.
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)7.5V
Tolerance±5%
Power - Max250mW
Impedance (Max) (Zzt)10 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr1µA @ 5V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C