BZX884-C4V7,315
BZX884-C4V7,315
Part NumberBZX884-C4V7,315
Detailed Description
BZX884-C4V7,315 - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Diodes - Zener - Single
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerNexperia USA Inc.
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)4.7V
Tolerance±5%
Power - Max250mW
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr3µA @ 2V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C