BZX84J-C5V1,115
BZX84J-C5V1,115
Part NumberBZX84J-C5V1,115
Datasheet
Package / CaseSC-90, SOD-323F
Detailed Description
BZX84J-C5V1,115 - Product Attributes
Part StatusActive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)5.1V
Tolerance±5%
Power - Max550mW
Impedance (Max) (Zzt)60 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr2µA @ 2V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.1V @ 100mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-90, SOD-323F
Supplier Device PackageSOD-323F
Base Part NumberBZX84JC5V1
BZX84J-C5V1,115 - Related Products
More >>
NZH12B,115 Nexperia USA Inc., Zener Diode 12V 500mW ±3% Surface Mount SOD-123F, View