BZX84J-C3V6,115
BZX84J-C3V6,115
Part NumberBZX84J-C3V6,115
Datasheet
Package / CaseSC-90, SOD-323F
Detailed Description
BZX84J-C3V6,115 - Product Attributes
Part StatusActive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)3.6V
Tolerance±5%
Power - Max550mW
Impedance (Max) (Zzt)90 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr5µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.1V @ 100mA
Operating Temperature150°C