BZX84C4V3
BZX84C4V3
Part NumberBZX84C4V3
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
BZX84C4V3 - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Diodes - Zener - Single
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerON Semiconductor
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusObsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz)4.3V
Tolerance±7%
Power - Max350mW
Impedance (Max) (Zzt)90 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr5µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 150°C