BZX79-C51,113
BZX79-C51,113
Part NumberBZX79-C51,113
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseDO-204AH, DO-35, Axial
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
BZX79-C51,113 - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Diodes - Zener - Single
Datasheet
Standard Package10000
ManufacturerNexperia USA Inc.
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)51V
Tolerance±5%
Power - Max400mW
Impedance (Max) (Zzt)180 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr50nA @ 35.7V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 200°C