BZX79-C18,133
BZX79-C18,133
Part NumberBZX79-C18,133
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseDO-204AH, DO-35, Axial
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
BZX79-C18,133 - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Diodes - Zener - Single
Datasheet
Standard Package10000
ManufacturerNexperia USA Inc.
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Part StatusActive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)18V
Tolerance±5%
Power - Max400mW
Impedance (Max) (Zzt)45 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr50nA @ 12.6V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 200°C