BZV85-C47,113
BZV85-C47,113
Part NumberBZV85-C47,113
Detailed Description
BZV85-C47,113 - Product Attributes
Part StatusActive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)47V
Tolerance±5%
Power - Max1.3W
Impedance (Max) (Zzt)100 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr50nA @ 33V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1V @ 50mA
Operating Temperature-65°C ~ 200°C