BZV85-C30,113
BZV85-C30,113
Part NumberBZV85-C30,113
Detailed Description
BZV85-C30,113 - Product Attributes
Part StatusActive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)30V
Tolerance±5%
Power - Max1.3W
Impedance (Max) (Zzt)45 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr50nA @ 21V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1V @ 50mA
Operating Temperature-65°C ~ 200°C