BZV85-C18,133
BZV85-C18,133
Part NumberBZV85-C18,133
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseDO-204AL, DO-41, Axial
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
BZV85-C18,133 - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Diodes - Zener - Single
Datasheet
Standard Package5000
ManufacturerNexperia USA Inc.
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Part StatusActive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)18V
Tolerance±5%
Power - Max1W
Impedance (Max) (Zzt)20 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr50nA @ 12.5V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1V @ 50mA
Operating Temperature200°C