BZV55-B3V9,115
BZV55-B3V9,115
Part NumberBZV55-B3V9,115
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseDO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
BZV55-B3V9,115 - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Diodes - Zener - Single
Datasheet
Standard Package2500
ManufacturerNexperia USA Inc.
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)3.9V
Tolerance±2%
Power - Max500mW
Impedance (Max) (Zzt)90 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr3µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 200°C