BZV49-C30,115
BZV49-C30,115
Part NumberBZV49-C30,115
Detailed Description
BZV49-C30,115 - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Diodes - Zener - Single
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerNexperia USA Inc.
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)30V
Tolerance±5%
Power - Max1W
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr50nA @ 21V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1V @ 50mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C