BZV49-C20,115
BZV49-C20,115
Part NumberBZV49-C20,115
Detailed Description
BZV49-C20,115 - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Diodes - Zener - Single
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerNexperia USA Inc.
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)20V
Tolerance±5%
Power - Max1W
Impedance (Max) (Zzt)55 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr50nA @ 14V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1V @ 50mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C