BZT52H-C33,115
BZT52H-C33,115
Part NumberBZT52H-C33,115
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseSOD-123F
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
BZT52H-C33,115 - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Diodes - Zener - Single
Datasheet
Standard Package3000
ManufacturerNexperia USA Inc.
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)33V
Tolerance±5%
Power - Max375mW
Impedance (Max) (Zzt)40 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr50nA @ 23.1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TA)