BZT52H-B39,115
BZT52H-B39,115
Part NumberBZT52H-B39,115
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseSOD-123F
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
BZT52H-B39,115 - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Diodes - Zener - Single
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerNexperia USA Inc.
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)39V
Tolerance±2%
Power - Max375mW
Impedance (Max) (Zzt)75 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr50nA @ 27.3V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TA)