BZB84-B4V7,215
BZB84-B4V7,215
Part NumberBZB84-B4V7,215
Detailed Description
BZB84-B4V7,215 - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Diodes - Zener - Arrays
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerNexperia USA Inc.
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Configuration1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz)4.7V
Tolerance±2%
Power - Max300mW
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr3µA @ 2V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA