BMOD0130 P056 B03
BMOD0130 P056 B03
Part NumberBMOD0130 P056 B03
Detailed Description
BMOD0130 P056 B03 - Product Attributes
Categories Capacitors / Electric Double Layer Capacitors (EDLC), Supercapacitors
Datasheet
Standard Package1
Part StatusActive
Capacitance130F
Tolerance-
Voltage - Rated56V
ESR (Equivalent Series Resistance)8.1mOhm
Lifetime @ Temp.70080 Hrs @ 40°C
Lead Spacing-
Size / Dimension26.890" L x 6.968" W (683.00mm x 177.00mm)
Height - Seated (Max)6.890" (175.00mm)
Operating Temperature-40°C ~ 40°C