BLS7G2729LS-350P,1
BLS7G2729LS-350P,1
Part NumberBLS7G2729LS-350P,1
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseSOT539B
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
BLS7G2729LS-350P,1 - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Transistors - FETs, MOSFETs - RF
Datasheet
Standard Package20
ManufacturerAmpleon USA Inc.
Series-
PackagingTray
Part StatusNot For New Designs
Transistor TypeLDMOS (Dual), Common Source
Frequency2.7GHz ~ 2.9GHz
Gain13dB
Voltage - Test32V
Current Rating (Amps)-
Noise Figure-
Current - Test200mA
Power - Output350W
Voltage - Rated65V