BLS6G3135S-20,112
BLS6G3135S-20,112
Part NumberBLS6G3135S-20,112
Datasheet
Package / CaseSOT-608B
Detailed Description
BLS6G3135S-20,112 - Product Attributes
Transistor TypeLDMOS
Frequency3.1GHz ~ 3.5GHz
Gain15.5dB
Voltage - Test32V
Current Rating (Amps)2.1A
Noise Figure-
Current - Test50mA
Power - Output20W
Voltage - Rated60V