BLS6G2735LS-30,112
BLS6G2735LS-30,112
Part NumberBLS6G2735LS-30,112
Datasheet
Package / CaseSOT-1135B
Detailed Description
BLS6G2735LS-30,112 - Product Attributes
Transistor TypeLDMOS
Frequency3.1GHz ~ 3.5GHz
Gain13dB
Voltage - Test32V
Current Rating (Amps)-
Noise Figure-
Current - Test50mA
Power - Output30W
Voltage - Rated60V