BLS6G2735L-30,112
BLS6G2735L-30,112
Part NumberBLS6G2735L-30,112
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseSOT-1135A
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
BLS6G2735L-30,112 - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Transistors - FETs, MOSFETs - RF
Datasheet
Standard Package20
ManufacturerAmpleon USA Inc.
Series-
PackagingTray
Part StatusNot For New Designs
Transistor TypeLDMOS
Frequency3.1GHz ~ 3.5GHz
Gain13dB
Voltage - Test32V
Current Rating (Amps)-
Noise Figure-
Current - Test50mA
Power - Output30W
Voltage - Rated60V