BLP05H6350XRY
BLP05H6350XRY
Part NumberBLP05H6350XRY
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseSOT-1223-2
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
BLP05H6350XRY - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Transistors - FETs, MOSFETs - RF
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerAmpleon USA Inc.
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Transistor TypeLDMOS (Dual), Common Source
Frequency108MHz
Gain27dB
Voltage - Test50V
Current Rating (Amps)-
Noise Figure-
Current - Test100mA
Power - Output350W
Voltage - Rated135V