BLL6H1214LS-250,11
BLL6H1214LS-250,11
Part NumberBLL6H1214LS-250,11
Datasheet
Package / CaseSOT-502B
Detailed Description
BLL6H1214LS-250,11 - Product Attributes
PackagingTray
Part StatusActive
Transistor TypeLDMOS
Frequency1.2GHz ~ 1.4GHz
Gain17dB
Voltage - Test50V
Current Rating (Amps)42A
Noise Figure-
Current - Test100mA
Power - Output250W
Voltage - Rated100V