BLL6H1214-500,112
BLL6H1214-500,112
Part NumberBLL6H1214-500,112
Datasheet
Package / CaseSOT539A
Detailed Description
BLL6H1214-500,112 - Product Attributes
PackagingTray
Part StatusNot For New Designs
Transistor TypeLDMOS (Dual), Common Source
Frequency1.2GHz ~ 1.4GHz
Gain17dB
Voltage - Test50V
Current Rating (Amps)-
Noise Figure-
Current - Test150mA
Power - Output500W
Voltage - Rated100V