BLL6H0514LS-130,11
BLL6H0514LS-130,11
Part NumberBLL6H0514LS-130,11
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseSOT-1135B
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
BLL6H0514LS-130,11 - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Transistors - FETs, MOSFETs - RF
Datasheet
Standard Package20
ManufacturerAmpleon USA Inc.
Series-
PackagingTray
Part StatusNot For New Designs
Transistor TypeLDMOS
Frequency1.2GHz ~ 1.4GHz
Gain17dB
Voltage - Test50V
Current Rating (Amps)18A
Noise Figure-
Current - Test50mA
Power - Output130W
Voltage - Rated100V