BLL6H0514-25,112
BLL6H0514-25,112
Part NumberBLL6H0514-25,112
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseSOT467C
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
BLL6H0514-25,112 - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Transistors - FETs, MOSFETs - RF
Datasheet
Standard Package20
ManufacturerAmpleon USA Inc.
Series-
PackagingTray
Part StatusNot For New Designs
Transistor TypeLDMOS
Frequency1.2GHz ~ 1.4GHz
Gain21dB
Voltage - Test50V
Current Rating (Amps)2.5A
Noise Figure-
Current - Test50mA
Power - Output25W
Voltage - Rated100V