BLF8G27LS-100V,112
BLF8G27LS-100V,112
Part NumberBLF8G27LS-100V,112
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseSOT-1244B
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
BLF8G27LS-100V,112 - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Transistors - FETs, MOSFETs - RF
Datasheet
Standard Package20
ManufacturerAmpleon USA Inc.
Series-
PackagingTray
Part StatusActive
Transistor TypeLDMOS
Frequency2.5GHz ~ 2.7GHz
Gain17dB
Voltage - Test28V
Current Rating (Amps)-
Noise Figure-
Current - Test900mA
Power - Output25W
Voltage - Rated65V