BLF7G24LS-140,112
BLF7G24LS-140,112
Part NumberBLF7G24LS-140,112
Datasheet
Package / CaseSOT-502B
Detailed Description
BLF7G24LS-140,112 - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Transistors - FETs, MOSFETs - RF
Datasheet
Standard Package20
Part StatusActive
Transistor TypeLDMOS
Frequency2.3GHz ~ 2.4GHz
Gain18.5dB
Voltage - Test28V
Current Rating (Amps)28A
Noise Figure-
Current - Test1.3A
Power - Output30W
Voltage - Rated65V